image image
I Synod Diecezji Zielonogórsko- Gorzowskiej
Roraty 2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

II NIEDZIELA ADWENTU

9 GRUDNIA 2018

1. Trwa czas Adwentu, czyli radosnego oczekiwania na przyjście Zbawiciela. Zapraszamy od poniedziałku do soboty, na Roraty o godz. 6.30 i o godz. 18.30. Zachęcany dzieci ale i dorosłych do chodzenia na roraty z lampionami.

2. W tym tygodniu, od poniedziałku do piątku, Neokatechumenat, zaprasza na jutrznię o godz. 5.35 rano. W przygotowaniu serca na święta, niech pomoże codzienna możliwość spowiedzi adwentowej – nie odkładajmy tego na ostatnią chwilę.

3. Dziś modlimy się za Kościół na wschodzie a przed kościołem zbiórka do puszek dla Braci Kapucynów pracujących w Rosji i na Ukrainie.

4. Wolontariusze Parafialnego Zespołu CARITAS od dzisiaj, prowadzą zbiórkę żywności i środków czystości jako pomoc świąteczną najbardziej potrzebującym, samotnym, chorym i bezdomnym. Przyniesioną żywność i środki czystości prosimy składać  do wystawionych koszy w kościele. Za ofiarność  składamy serdeczne Bóg zapłać.

5. Również dziś, przed kościołem można nabyć miód z pasieki, jak również otrzymać informację o stosowaniu różnego rodzaju miodów.

6. W czwartek –13 grudnia, w 37 rocznicę wybuchu stanu wojennego,  zapraszamy na Mszę św. w intencji Ojczyzny o godz. 18.30. Zachęcamy również, aby nie zapomnieć o zapaleniu symbolicznej świecy w oknie w godzinach wieczornych, w duchu pamięci o ofiarach stanu wojennego za przykładem św. Jana Pawła II, który czynił tak w oknie Pałacu Apostolskiego w Watykanie.

7. W czwartek zapraszamy na różaniec w int. Ojczyzny o godz. 7.30  a następnie na Mszę św. Rodziny Radia Maryja o godz. 8.00.

8. W dniach 15-16 grudnia, zapraszamy na naukę przed chrztem dla rodziców i chrzestnych. Warunkiem uzyskania zaświadczenia, jest udział w dwudniowych spotkaniach: w sobotę po wieczornej Mszy św. i w niedzielę również po wieczornej Mszy św.

9. W przyszłą niedzielę składka przeznaczona będzie na pokrycie kosztów ogrzewania kościołów i remonty.

10. Za tydzień spotkanie młodzieży przygotowującej się do bierzmowania z klas siódmych oraz 3 gimnazjum.

11. Również w przyszłą niedzielę ministranci będą rozprowadzać sianko na stół wigilijny oraz pierniki. Zebrane ofiary zostaną przekazane na wyjazdy formacyjne.

12. Przed nami ostatni tydzień roznoszenia opłatków wigilijnych. Roznosi je tradycyjnie nasz organista Pan Stanisław. Prosimy o serdeczne jego przyjęcie. Nikt inny nie został upoważniony przez proboszcza do tego zadania. Opłatki można również nabyć w zakrystii i kancelarii parafialnej.

13. Nasza prowincja zakonna organizuje w dniach 14-16 grudnia Adwentowe Dni Skupienia dla chłopaków w Krakowie Olszanicy. Więcej informacji na stronie internetowej www.kapszlak.pl

14. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Dziś do nabycia: Niedziela i Gość Niedzielny a dla dzieci Mały Gość Niedzielny.

15. Do wieczności w minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli: + Zdzisław Tomków lat 66, + Irena Staruch lat 86, + Lech Meissner lat 88, i + Janina Sanojca lat 55. Za nich oraz za wszystkich naszych zmarłych: Wieczny odpoczynek…

 

Warto zobaczyć

--------------------------------------------------
---------------------------------------------------
--------------------------------------------------
--------------------------------------------------
Diecezjalna Skrzynka Intencji

Licznik odwiedzin

Dzisiaj17
Wczoraj175
W tygodniu708
W miesiącu2721
Łącznie wizyt (od 17 marca 2012)746458

Currently are 14 guests online